Wygodne mycie naczyń ręcznie – przydatne porady

Wygodne mycie naczyń ręcznie – przydatne porady

Ceny za zużycie wody, gazu, energii elektrycznej i ogólne koszty utrzymania przyprawiają o coraz większy stres i ból głowy. Dużo osób szuka ratunku dla domowego budżetu w codziennych czynnościach. Na pewno oszczędne, a zarazem wygodne mycie naczyń jest jedną z takich opcji. Wybierając właściwy środek i technikę, można nie tylko zwiększyć zasobność portfela, ale także zyskać wiele cennych minut.

5 sposobów na przyjemne zmywanie ręczne

W czasach, gdy większość gospodarstw domowych wyposażona jest w zmywarki do naczyń, nadal pozostaje spora część społeczeństwa będąca zwolennikami ręcznego mycia zastawy. Jak sprawić, by było ono przyjemniejsze?

Dobra organizacja pracy

  1. W pierwszej kolejności należy zgromadzić wszystkie naczynia w jak najbliższym otoczeniu, tak żeby nie musieć chodzić po kolejny kubek czy talerzyk do odległego stołu.
  2. Resztki jedzenia należy usunąć z każdego naczynia zaraz po skończonym posiłku.
  3. Do jednej komory zlewu wlać gorącą wodę i włożyć do niej wszystkie naczynia, które trzeba umyć.
  4. Mycie ręczne naczyń najlepiej robić na świeżo, zanim resztki przyschną. Dzięki temu nie będzie potrzeby na użycie silnego strumienia wody.
  5. Do mycia dobrze sprawdzi się gąbka i środek myjący, którego nawet najmniejsza ilość działa skutecznie na tłuszcz i inne zabrudzenia.

Płukanie i suszenie

  1. W pierwszej kolejności przygotować należy pole do wyłożenia naczyń po umyciu. W tym celu na blat obok zlewu można położyć czystą, suchą ściereczkę. To na nią będą odkładane po wypłukaniu czyste naczynia. Można również użyć podręcznego ociekacza.
  2. Proces płukania dobrze rozpocząć od tych najmniejszych rzeczy, żeby były bazą do układania większych.
  3. Naczynia można płukać w drugiej komorze zlewu, w której znajduje się czysta woda.
  4. Do płukania dobrze sprawdzi się użycie perlatora.
  5. Naczynia wystarczy wytrzeć do sucha bawełnianą, miękką ściereczką.

Bezpieczne, skuteczne środki

Warto przemyśleć wybór środków do mycia ręcznego naczyń, ponieważ różnią się one między sobą ceną, wydajnością i skutecznością. Należy wziąć pod uwagę, żeby były bezpieczne dla dłoni, nie przesuszały skóry, nadawały się do mycia naczyń dziecięcych oraz by skutecznie radziły sobie w walce z tłuszczem czy przypaleniami . Ważne jest również to, żeby produkty do mycia naczyń nie miały negatywnego wpływu na środowisko.

Wszystkie te wymagania i zalety mają płyny Ludwik. Dzięki zastosowaniu różnorodnych pojemności i wygodnych w użyciu opakowań skuteczność ręcznego mycia naczyń jest tak samo duża, jak przy użyciu zmywarek. Na plus dla ręcznego mycia naczyń z użyciem płynów Ludwik, przemawia oszczędność.

Partner serwisu

escape room trójmiasto